Kiire laadimine on üks hea veebilehe tähtsamaid elemente. Kiirem leht aitab lisaks “läägimis-vabale” kasutajakogemusele ka tõsta lehe ränkingut otsingutulemustes – nimelt Google hindab enda otsingualgoritmides ka lehe laadimise kiirust. Parem ränking googles aitab aga tõsta lehe külastatavust ning firmade jaoks tähendab see suuremat müüki.

Veebilehe kiiruse mõõtmisel hinnatakse aega kui kiiresti leht ennast lahti laeb. Aanalüüsimise jaoks oleme enda meeskonnaga testinud väga erinevaid tööriistu. Allpool on välja toodud 3 head rakendust mida kiiruse mõõtmise jaoks tasuta kasutada saab.

 

1) GTmetrix – https://gtmetrix.com

Hinnatakse erinevaid faktoreid ja antakse soovitusi veebilehe kiiremaks muutmiseks. Hindamine toimub nagu koolis ehk A on kõige parem ja E kõige halvem tulemus.

 

2) Pingdom – https://tools.pingdom.com/

Pingdom annab väga põhjaliku ülevaate lehe kiirusest ja näitab ka detailselt mis seda mõjutab. Lisaks antakse soovitusi ja nippe kuidas kasutajate jaoks kogemust veel kiiremaks muuta.

 

3) Google Pagespeed –https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Veebilehe kiirust hinnatakse skaalal 0-100 palli. Mida suurem tulemus seda parem. Eraldi on välja toodud info nii mobiilse kui ka desktop seadmel laadimise kohta.

 

___

Artikkel: Wise Estonia OÜ

Wise Digital on digiagentuur mis tegeleb veebilahenduste (veebilehe tegemine, e-poed, veebirakenduste loomine, portaalide arendamine) ning mobiilirakenduste (iOS & Androidi äppide) loomisega. Kui olete mõelnud veebilehe tegemise peale ja ei tea täpselt kuidas alustada, siis võtke ühendust ja peame nõu. Esimene konsultatsioon kus selgitame välja vajadused ning töö maksumuse on täiesti tasuta.