Reklaamvideo on suurepärane võimalus tutvustada oma teenust, toodet või ettevõtet. Videoturundus on hädavajalik tööriist, millega eristuda konkurentidest ja klientidele huvitavat sisu pakkuda. Hea reklaamvideo tõmbab tähelepanu ning annab kiire ja selge ülevaate pakutavast

kaubast või teenusest. Reklaami on lihtsam ja meeldivam jälgida kui lugeda kirjeldust või vaadata staatilist pilti. Kui üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, siis üks video võib rääkida enam kui tuhat pilti. Alljärgnevalt toome ära viis põhjust, miks teha reklaamvideo.

Reklaamvideo tõmbab tähelepanu

Liikuv pilt koondab alati enam tähelepanu kui staatiline. Video puhul tõmbab meie tähelepanu mitte ainult visuaal vaid ka heli – seetõttu on see parim formaat, kui soovida infokülluses silma paista. Ühe uuringu järgi veedab keskmine Internetikasutaja lausa 88% rohkem aega kodulehel, millel on videod.

Reklaamklipp ei pea sealjuures olema keeruline, et tõmmata tähelepanu ning eristada ettevõtet konkurentidest. Kvaliteetselt tehtud lihtne video, mis näiteks tutvustab toote erinevaid funktsioone on kindlasti palju põnevam ja pilkutõmbavam kui mistahes staatiline pilt ning annab parema ülevaate kui mistahes kirjeldus.

Palju infot lühikese ajaga

Isegi väga lühikene klipp annab võimaluse enda ettevõttest või tootest väga palju infot edasi anda. See on aga väga oluline olukorras, kus inimestel on aina vähem aega ja tahtmist süveneda. Pika teksti lugemise või tootekataloogi lappamise asemel on ju palju lihtsam jälgida klippi, mis kiirelt teemast ülevaate annab. On uuritud, et lausa 72% tarbijatest eelistab videoreklaame tekstidele.

Hea viis tutvustada uusi tooteid

Ütlus „Oma silm on kuningas“ kehtib ka tänapäeval, kui suur osa meie suhtlusest käib virtuaalselt. Enne ostu sooritamist otsivad kliendid tihti enne lisainfot, et teada rohkem kauba, teenuse või seda pakkuva firma kohta. Kuna valida on tavaliselt mitme variandi vahel võib otsustavaks saada just see kui hästi on selgitatud kauba eeliseid ning funktsioone. Ühes hiljutises uuringus leidis kaks kolmandikku vastanutest, et kõige parem viis uue toote või teenusega tutvumiseks on just videote abil.

Eriti kasulikud on videod veidi keerukamate toodete puhul. Klipp aitab selgelt ja lihtsalt tutvustada toote funktsioone ja omadusi ning sellega saab näidata ka toote töötamist juba selle keskkonnas. Lisaks võib klipi abil selgitada tellimis- või tootmisprotsessi. Rohkem infot annab märku usaldusväärsusest ja tagab kliendile kindlustunde valiku tegemisel.

Usalduse loomine

Videoklipiga saab lisaks toodetele või teenustele tutvustada ka firmat ja selle kollektiivi. Liikuva pildi abil saab jutustada ettevõtte loo ning seeläbi tekitada usaldust. Tarbijatena valime pigem selle pakkuja, keda tunneme või kes endast lahkelt infot jagab. Isegi lihtne klipp esinduse asukohast või müügisaalist näitab, et tegemist on usaldusväärse ettevõttega, kes kliente külla ootab, ning toimib paremini kui anonüümne aadressiriba.

Videod, mis õpetavad toodet või teenust kasutama, demonstreerivad lisafunktsioone või räägivad kasutajakogemusest on tihti tarbijatele kasulikud ning nad vaatavad neid hea meelega. Kliendid, kes otsivad abi mõne probleemi lahendamisel või toote kasutamisel võivad jõuda ettevõtte kodulehele just video kaudu. Kui neil on selle sisust kasu, jääb neile ka ettevõtte silma. Nii saab tõsta firma tuntust ning näidata end kui valdkonna eksperti.

Reklaamvideol võib olla mitu funktsiooni

Hästi tehtud reklaamvideot saab kasutada korduvalt ja erinevates kanalites. Klippi vastavalt kohaldades võib seda näidata reklaamina kodulehel, sotsiaalmeedias kui ka televisioonis. Samuti võib see sobida hästi näitamiseks messil või müügikohas. Tutvustus – ja tootevideoid saavad kasutada ka ettevõtte enda müügiesindajad kliendile toodet tutvustades. Firmatutvustusi saab lisaks kaubamüügile kasutada ka näiteks uute töötajate värbamisel. Nutikalt läbimõeldud reklaamklipid võivad kasutust leida veel aastaid.

___

Wise Digital on digiagentuur mis tegeleb reklaamvideote loomisega. Huvi korral kirjuta meile info@wisedigital.ee ja küsi julgelt infot või pakkumist. Esimene konsultatsioon kus selgitame välja vajadused ning töö maksumuse on täiesti tasuta!

Privacy Preference Center