Mobiilirakenduse hind ja üldiselt maksumusega seotud küsimustega pöördutakse meie meeskonna poole väga tihti. Äpi loomise maksumus sõltub erinevatest asjaoludest ja rakenduse tüübist. Selles postituses uurime, millised need olulisimad mõjutajad on.

  1. Eeltöö: Mobiilirakenduse tegemise A ja O on eeltöö. Tihti oleneb rakenduse edu sellest, kui palju on tehtud eeltööd enne nö päris tööga alustamist. See on esimene samm, kuhu raha sisse panna, aga seda ei tohi teha mõtlematult. Eeltöö ja uuringu maksumusest sõltub, millistel meetoditel andmeid kogutakse. Eeltöö eesmärk on aru saada, mis on üldine nõudlus ja mida vajab turg.
  2. Inimressurss: Inimressursist oleneb ehk rohkemgi, kui alguses välja paistab. Kui töötad koos inimestega, kes on produktiivsed ja teevad tööd südamega, hoiad päris palju raha kokku.
  3. Regulaarne hooldus: Tavaliselt, kui mõni uus versioon on saadaval, uuendatakse esimesel võimalusel olemasolevat rakendus. Vahetevahel tundub, nagu oleks vaid mõni väike muutus tehtud. Mis ühele väike, on teisele suur. Arendusmeeskond teeb pidevalt tööd selle kallal, et pakkuda kasutajatele kõige parimaid tehnilisi lahendusi. Hoolduse maksumus sõltub ettevõte otsusest, kui tihti nad soovivad oma rakendust uuendada.
  4. Testimine: Täpselt kui palju raha kulub testimisele, on väga umbmäärane öelda. Lõppude lõpuks on oluline rakendust enne lanseerimist nii palju testida, kui vaja. Testimist ei tohi kindlasti kahe silma vahele jätta, kuna see mõjutab otseselt Sinu äpi edukust. Kõige hullem on kui rakendus “jookseb” kasutaja telefonis kokku.
  5. Mobiiliplatvorm ja seadmed: Mobiilirakenduse hind sõltub ka sellest, millisele platvormile rakendus luuakse. Kaks põhilist platvormi on iOS ja Android. Iga platvorm on isemoodi ja nõuab vastavaid integratsioone ning igal platvormil on omad kulud. Kui valida Android, siis pistad rinda tuhandete erinevate seadme ja ekraanisuurustega, mistõttu on keerulisem tagada, et äpp töötaks nagu kord ja kohus.
  6. Aeg: Järgmine kuluallikas on aeg. Mida rohkem on rakenduse sisse planeeritud funktsionaalsust, seda enam aega läheb. Ning aeg on raha: pikem aega tähendab suuremaid kulusid, sest vajatakse rohkem ressursse.
  7. Native või hübriid: Kohalik ehk native äpp on kindlale operatsioonisüsteemile kirjutatud ning mõeldud koostöötamiseks nutiseadme enda funktsioonidega. Hübriid aga pole kindlale operatsioonisüsteemile kirjutatud. Olenevalt, millist stiili rakendust soovid, mõjutab see rakenduse kogumaksumust. Loe veel nende erinevustest siit: MOBIILIÄPI TEGEMINE – NATIVE RAKENDUS VS HÜBRIIDÄPP?

Wise Digital on digiagentuur mis tegeleb veebilahenduste ning mobiilirakenduste (iOS & Androidi äppi loomine) arendamisega. Huvi korral kirjuta meile info@wisedigital.ee ja küsi julgelt infot või pakkumist. Esimene konsultatsioon kus selgitame välja vajadused ning töö maksumuse on täiesti tasuta!