Mobiilirakenduse loomine ei lõppe äpi programmeerimisega. Eduka äpi loomise protsessi juures on väga tähtis koht turundamisel. Põhjus on selles, et turul konkureeritakse alati paljude teiste rakendustega. Kui inimesed pole sinu mobiilirakendusest midagi kuulnud, siis ükskõik kui hea see ka pole ja ükskõik kui palju see sulle endale ei meeldiks – seda ei leita üles. Selles postituses toome välja 10 võimalust kuidas enda loodud rakendust täiesti tasuta turundada.

1) Loo enda mobiiliäpile blogi

Kirjuta blogis rakendusega seotud teemadest mis on kasutajatele huvitavad. Need postitused tulevad loodetavasti siis ka Google otsingust välja. Näiteks Bufferi äpi blogi võib olla sulle heaks eeskujuks. Blogi loomiseks on olemas palju tasuta tööriistu. Näiteks WordPress või Blogger.

2) Jaga sisu sotsiaalmeedias

Loo rakendusele sotsiaalmeediasse kontod ning postita sinna regulaarselt.

3) Loo mobiilirakendusele e-maili list

Head tööriistad selle täiesti tasuta tegemiseks on näiteks Mailchimp ja SendinBlue. Soovitame neid klientidele ja kasutame ka ise. Nendele inimestele kes enda emaili kirja panevad saab hakata tulevikus saatma pakkumisi ja infot.

4) Võta meediaga ühendust

Üks kõige efektiivsem meetod uue rakenduse turundamiseks on võtta ühendust ajakirjanikega. Räägi neile enda loodud mobiilirakendusest või saada välja pressiteated. Kui sinu äpp huvitab ajakirjanikke, siis ilmselt kirjutavad nad sellest loo. Kui äpist kirjutab mõni suur meediaväljaanne, siis näevad seda paljud lugejad. Artiklid lisavad ka rakendusele usaldusväärsust.

5) Loo suhteid teiste blogijatega

Paku välja, et sa kirjutad nende blogisse nö. külalispostituse (guest post). Tavaliselt lisatakse selliste artikklite juurde ka autori ja äpi nimi. Hea võimalus tasuta nähtavuse saamiseks.

6) Postita Youtube’sse videosid

Ikka veel eksisteerib väärarusaam, et videote tegemiseks on vaja kallist tehnikat. Tegelikult saab alustada üpris lihtsalt. Peaaegu kõigil meil on taskus nutitelefon, mille kaamerast alustuseks piisab. Loo enda rakendusele Youtube konto ja postita sinna inimestele huvitavaid ja harivaid videosid.

7) Mobiilirakenduse loomine ja sellega konkursil osalemine

Maailmas korraldatakse väga palju erinevaid konkursse. Hea viis kuidas saada tasuta tähelepanu. Eestis üks tuntuim äppide konkurss on näiteks “Eesti parim mobiilirakendus”.

8) Näita enda loodud mobiilirakendust lähedastele

Hea tasuta turunduse võimalusi on nn. “Suust-suhu” soovitusturundus. Anna enda sõpradele, sugulastele, töökaaslastele ja lähedastele teada millega sa tegeled. Kui neil sinu äpp meeldib, siis nad ilmselt soovitavad enda tuttavatele omakorda edasi.

9) Loo ühisrahastuskampaania

Ühisrahastuskampaania on hea võimalus inimeste tähelepanu tõmbamiseks ning fännibaasi loomiseks. Kasuta kampaania loomiseks selleks näiteks kodumaist Hooandjat või Kickstarterit. Kaotada ei ole mitte midagi. Kõige halvem asi mis juhtuda saab on see, et veel rohkem inimesi saab sinu rakendusest teada 🙂

10) Korralda üritus

Viimasel ajal on väga populaarseks muutunud harivad tasuta startup üritused. Inimesed võtavad neist meeleldi osa. See on ka üks koht kus enda rakendust turundada. Võimalusi on lõpmata palju – Jaga näiteks osalejatele tasuta promokoode jne.

Kui sa oled loov inimene, siis sa leiad võimaluse ürituse tasuta korraldamiseks. Näiteks proovi leida läbi tutvuste enda ürituse toimumiseks sobivad ruumid või pakku näiteks ruumide omanikele turundamisvõimalust enda kanalites. Kõnelejaks kutsu mõni huvitav inimene sellest valdkonnast või esine ise teistele. Eventi tegemiseks internetis kasuta Facebooki.

Loe veel: Mobiilirakenduse tegemine: 5 viga mida äpi loomisel vältida

___

Wise Digital on digiagentuur mis tegeleb veebilahenduste (kodulehtede, e-poodide, veebirakenduste, portaalide) ning mobiilirakenduste (iOS & Androidi äppide) loomisega. Eduka mobiilirakenduse loomine algab planeerimisest. Esimene konsultatsioon kus selgitame välja vajadused ning töö maksumuse on täiesti tasuta. Võtke ühendust!