Iga veebileht on oma brändi nägu ja tihtipeale esimene esinduslik väljund ning sisend sinu firma või äri ettekujutuse loomiseks. Tänapäeva digi-ajastul leiab klient sind just veebist ning piltlik ülevaade sinu veebilehe kujundusest ning funktsionaalsusest aitab kliendil saada aimu ka firma toimimisest ning temalt ostetud toodete või teenuse efektiivsusest.

Millest alustada?

Vali endale parim IT-partner

Kodulehe loomine on küllaltki mahukas protsess ning leides endale sobiva IT-partneri, lihtsustad edaspidist toimetamist. Palgates veebidisaineri, saad enda kodulehe luua ilma stressi, murede ning kiiremini kui ise veebis toimetades. Veebilehe kujundajad töötavad erinevate kodulehe platformidega iga päev ning koos saab välja valida just endale sobiva kodulehe halduslehe.

Lihtsalt kodulehe tegemise hinnanumbrist jääb otsuse tegemiseks väheks. Oluline on, mida Te selle eest vastu saate ehk kas hinna ja kvaliteedi suhe on paigas. Kodulehe ja e-poe arendamine on protsess ning sageli tekib ka arendamise käigus ideid, mis funktsionaalsusi veel lisada või disainiparandusi. Oluline on IT-partneri põhjalik eeltöö, et võimalikult hästi kaardistada Teie ettevõtte vajadusi ja arvestada klientuuri eripäradega.

Millised on hea kodulehe omadused? Loe siit: Hea kodulehe 5 kõige olulisemat omadust

rofessionaalide palkamisega väldid palju vigu ning kasutegureid on palju:

Veebipõhine turundus ja SEO optimeerimine

Funktsionaalselt ning mitmekülgselt üles ehitatud veebileht peaks lugu pidama ka optimeeritud edasisuunamistest ning pakkuma võimalust veebimootorites otsingutes tihti esineda. Õige õigekeelsus ning mitmesse erinevasse keelde tõlgitud veebileht ilmub kliendi orgaanilises otsingus tihedamini, kui neist printsiipidest peetaks lugu ning turunduse mõistes kasutataks õigesti. Rände suurendamiseks kasuta võimalikult palju SEOga seotud sõnavara ning alusta juba varakult. Kodulehe loomine aitab kaasa sinu äri paremini turustada ja seda laialdasele hulgale inimestele korraga.

CSS, Javascript ja HTML

CSS, Javascript ja HTML kompression aitab sinu lehel kiiremini laadida ning aeglasema internetikiiruse olemasolul ei pea klient sinu veebilehe avanemist terve igavik ootama. Kuidas seda teha? Palu oma veebidisaineril vähendada veebilehe avanemiseks kuluvat aega ning pälvi nii suuremat positiivset tagasisidet oma klientide poolt. Kodulehe loomisel tuleb valida parim tarkvara ja teenuse pakkuja. Arvesta see oma algsesse eelarvesse.

Funktsionaalne ning süstemaatiline

Kaos ning segadus ei ole kindlasti ühtegi veebilehte kirjeldavad positiivsed omadused. Funktsionaalne ülesehitus ning süstemaatiliselt jaotatud leheküljed aitavad sinu potensiaalsel kliendil lehel lihtsalt navigeerida ning üles leida kõik vajalik info mõne hiire nupuvajutusega. Peamenüüs välja toodud kategooriad peavad olema lihtsalt nimetatud ning nende alla koondatud info tõene ning kergesti väljaloetav. Kodulehe loomisel tuleb arvesse võtta kõik prospektid. Kategooriad nagu hinnakirjad ning teenuse või toote eest küsitav kulu tuuakse välja parimal juhul juba peamenüüs; nii väldid teksti summutavaid linke ja tabelite mahtu ega koorma oma veebilehe külastajat asjatule otsimisele kuluva ajaga. Funktsionaalne veebileht annab pea kogu info oma külastajale juba esmapilgul ning süstemaatiliselt ladustatud info jaotub erinevatesse osadesse, siiski omades seoseid teiste kategooriatega. Näiteks tuleb esilehel kuvada esialgne info, millega sinu teenus või toode seotud on. Vaid nii teab külastaja, et on sattunud õigesse kohta.

IT-partneri palkamisega väldid laialt levinud vigade tekkimisi ning sinu koduleht on esinduslik, parimate lahendustega ning professionaalse välja nägemisega.

Platformid ning haldus

Veebilehe loomise platforme on mitmeid ning lisaks WordPressile, Wix ja Voog lehtedele pakuvad sama teenust ka vähem levinud platformid. Vali hosting konto endale sobiva hinna eest ning kuupõhine kulu vastavalt oma eelarvele. Küsi nõu spetsialistilt, enne otsuse tegemist. Loe lisaks: 5 põhjust miks eelistada wordpressi platvormi/

Kohanda oma koduleht ka vastavalt teiste seadmete uuenduste järgi. Iga koduleht peaks olema kasutajasõbralik ning kenasti avatav ja vaadeldav ka igas seadmes. Tänapäeval põhineb enamus info liikumisest sinu mobiiltelefonis ning lihtne vaade ka väiksemalt ekraanilt on nõutav.

Hoolda ka oma veebilehte regulaarselt, sest vana info ning tarkvara mitte uuendamine halvendab sinu veebilehe olukorda. Veebilehe tervise seisundit saad jälgida näiteks WordPressi töölaualt ning plug-in uuendused parandavad väljanägemist, funktsionaalsust ning efektiivsust.