E-poe loomine on oluline samm igale ettevõttele, kes soovib tänases maailmas oma klientideni jõuda. Muutunud ostukäitumine on e-poest teinud ühe olulisima tööriista millega kasvatada oma ettevõtte müüke ja tuntust.  

Kliendid eeldavad e-poe olemasolu

E-poe tegemine on väga oluline, kuna siis oled nähtav seal, kus su kliendid sind otsivad. Viis, kuidas inimesed asju ostavad on e-kaubanduse arengu tõttu muutunud. Ostuprotsess ei alga enam erinevate poodide külastamisest. Selle asemel algab suur osa ostudest hoopis kodus diivanil: enne poodi tormamist otsivad ja võrdlevad kliendid tooteid Internetis. Uuringud näitavad, et lausa 81% ostjatest alustavad ostu Internetist info otsimisega. 

Veebipoest ostmine on kliendile mugav ja hoiab aega kokku ning seda kasutatakse aina enam väga erinevate kaupade tellimiseks. Statistika järgi teeb oste veebist enam kui 1,8 miljardit inimest maailmas. Viimane uuring näitas, et lausa 68% eestlasi soetab Internetist kaupu või teenuseid. Kindlasti on see arv aga lähikuudega tugevasti kasvanud. Seetõttu ei piisa enam lihtsalt ettevõtte kodulehest ja kontaktivormist. Inimesed on harjunud viima ostu lõpuni mugavalt ja kiiresti netis ning seetõttu on e-poe tegemine eriti oluline. 

Sealjuures tasub mainida, et e-poe loomine toetab ka tavapoe või esinduse müüke. Kui tegemist on kaubaga, mis vajab eelnevat proovimist või oma silmaga ülevaatamist tehakse eelnev uuring ära ettevõtete e-poodides ning seejärel minnakse kohapeale vaatama juba välja valitud mudeleid. 

 

E-poe loomine just sinu ettevõtte vajaduste järgi

E-poe saab luua nii ühe kui ka tuhandete toodete müügiks ning personaliseerida täpselt sinu ettevõtte vajadusete järgi. Tänapäeval ei ole veebipoe haldamine keeruline ning vajadusel saab paljud süsteemid teha automaatseks. Peale selle ei vaja e-poe tegemine eraldi ruumide rentimist või poesisustusse investeerimist ning seetõttu on e-poe loomine tavaliselt vähem kulukas kui füüsilise kaupluse ülesehitamine.

Veebipoe abil on ka hea õppida tundma oma kliente ja arendada oma tooteid. E-poes on lihtne korraldada ning testida erinevaid kampaaniaid ja strateegiaid. Uute toodete lisamine, kaubapaigutuse muutmine või allahindluste tegemine on kergem ning arenenud turundusanalüütika vahendid annavad võimaluse enda klientidele hästitoimivaid pakkumisi luua. 

 

E-poe tegemine tagab, et oled klientidele alati kättesaadav

Veebipood on alati avatud: 24/7 ja 365 päeva aastas. Klient saab ostu sooritada mugavalt mistahes ajal ja asukohast. E-poe tegemine tagab, et vajaliku info saamiseks ei pea klient ootama kaupluse lahtiolekut või müügimehe tööaega – ta saab kogu info kätte kodulehelt ilma sinu lisainvesteeringuta

E-poe loomine on ka hea võimalus müüa oma kaupa otse kliendile ilma vahendajateta ning vahenduskuludeta. Nii saad tagada, et kaup jõuab klientideni ka juhul kui mõni edasimüüja peaks ära langema või tekkima muid probleeme. Lisaks annab klientidega otse suhtlemine sulle palju teadmisi sellest, kuidas toodet tulevikus arendada. 

E-poe tegemine on hea viis, kuidas alustada müüki ka välismaal, sest veebikülastusi saab teha mistahes maailma paigast. Toote turundamiseks välismaal saad aga appi võtta universaalsed digiturunduse tööriistad nagu Facebooki Aas või Google Ads. Kui vajad abi poe või tellimuste haldamisega või turundusega teises riigis, ei pea tingimata palkama lisainimest vaid saad kasutada näiteks virtuaalsete assistentide teenuseid.   

 

Hea e-pood on firma visiitkaart

Hästi toimiv ja esinduslik e-pood on parim turundus sinu ettevõttele. E-poe abil saab klient väga hea ülevaate sinu toodetest ja brändist. Lisaks näitavad uuringud, et inimestes tekitab e-poodides ostlemine paremaid emotsioone kui tavakauplustest ostmine. Inimestele meeldib, et nad saavad teha oste mugavalt, kiiresti ja hindu vabalt võrrelda. Isegi kui e-poodi jõudnu ostu kohe ei soorita, jääb ettevõte talle nii positiivselt meelde. Lisaks saab digiturunduse abil kord kodulehte külastanud inimesi kutsuda ostu lõpuni viima. 

 

Kokkuvõttes on e-poe loomine kindlasti vajalik ja tõhus viis, kuidas kasvatada oma ettevõtte müüke ning brändi tuntust. E-poe peaks tegema iga ettevõte, kes tahab olla seal, kus on tema kliendid. 

Kui alles kaalud enda ettevõttele e-poe tegemist võid vajad abi olemasoleva parandamisega, võta kindlasti meie tiimiga ühendust ning leiame parima lahenduse just sinu ettevõttele! Esimene konsultatsioon on alati tasuta.