Mobiiliäpi tegemine on ainult üks osa “edu valemist”. Täiesti teine asi on müük ja rakendusega tulu teenimine. Milline lahendus on aga Sulle sobivaim? Allpool oleme välja toonud 6 erinevat võimalust kuidas mobiiliäpiga tulu teenida.

Mobiiliäpi müümine rakendustepoes

Enne kui kasutajad saavad rakenduse nutiseadmesse laadida, tuleb maksta ühekordne tasu. Ostu eest saab tavaliselt tasuda kas enda krediitkaardiga või mobiilimaksega. Lihtne ja loogiline. Väga paljud mänguarendajad kasutavad seda võimalust.

Äpisisesed virtuaalsed ostud

Hästi palju kasutatakse virtuaalsete ostude mudelit näiteks erinevates mobiilimängudes. Kasutajad saavad osta mängusisest valuutat, esemeid, uusi leveleid jne. Näiteks võib tuua tuntud mobiilimängu Candy Crush mis teenib enda peamise tulu virtuaalsete toodete müümisega.

Reklaamid

Meist kõik on ilmselt rakendusi kasutades näinud mõnda reklaami. Kasutajatele näidatakse rakenduse sees reklaame ning olenevalt siis kas reklaami vaatamise kordade või klikkide pealt makstakse välja tulu. Seejuures ei tähenda see, et äpitegijad peavad ise hakkama otsima firmasid kes soovivad reklaami osta. Mobiiliäpi tegemine ja reklaamidega sidumine pole keeruline. Hea teenus mida kasutada on näiteks Google Adsense, mille koodi saab enda rakendusse panna. Siis hakatakse kuvama äpi sees erinevate firmade reklaame, kes Googlele maksavad. Google võtab sellest tulust osa endale ning ülejäänud maksab sulle. Ilmselt kõige populaarsem võimalus kuidas enda äpiga raha teenida on näidata reklaame.

Subscription mudel

Väga palju kasutatakse seda mudelit ajalehtede, erinevate pilvepõhiste tarkvarade ja muusikateenuste puhul. Kasutaja maksab näiteks iga kuu mingi kindla summa (mis võetakse tema krediitkaardilt automaatselt maha või lisatakse mobiiliarvele) ja talle antakse õigus rakenduse võimekust kasutada.

Sponsorlus

Ettevõtted maksavad rakenduse omanikele raha, et siduda enda ettevõtte nime äpiga. See on üks aste edasi tavalistest reklaamibänneritest.

Rakenduse müümine

Rakendust võib võrrelda äriga. Ja nii nagu ostetakse ja müüakse evõib osta või müüa ka mobiiliäppe. Väga paljud inimesed teenivad selles valdkonnas elatist. Kas siis ise rakendusi luues ja neid maha müües või vahendamisega. Flippa pood on tuntud koht kus saab mobiilirakendusi müüa.

 

Kokkuvõte – Mobiiliäpi tegemine & sellega raha teenimine

Tegelikult on kõik 6 eelpool toodud raha teenimise varianti päris lihtsasti kasutatavad. Väga paljud äpid kasutavad mõnda neist rahateenimise võimalustest. Edukas mobiiliäpi tegemine tähendab ka müügi peale mõtlemist. Kõige tähtsam küsimus on aga see, et milline variant sulle endale kõige rohkem meeldib?

 

Loe lisa: Mobiilirakenduse tegemine: 5 viga mida äpi loomisel vältida

___

Wise Digital on digiagentuur mis tegeleb veebilahenduste (kodulehtede, e-poodide, veebirakenduste, portaalide) ning mobiilirakenduste (iOS & Androidi äppide) tegemisega. Esimene konsultatsioon kus selgitame välja vajadused ning töö maksumuse on täiesti tasuta.