Edukas veebilehe tegemine tähendab kindlasti ka läbimõeldud kasutajakogemuse loomist. Mis asi on täpselt aga kasutajakogemus ja miks see on niivõrd tähtis? Selles postituses räägime asjast natuke lähemalt.

Mis on kasutajakogemuse (UX) disain?

Kasutajakogemus (UX) ehk “User Experience” on osa veebilehe tegemise ja disainimise protsessist. Samas ei puuduta see ainult veebilehti. UX on tähtis peaaegu kõikides valdkondades, kus kliendid puutuvad kokku toodete või teenustega. Täpsemalt on UX fokuseeritud üldise hea kogemuse ja tervikmulje loomisele. Suurepärane UX teeb kasutajale toote või teenusega suhtlemisel lihtsaks ning kogemuse meeldivaks.

 

Veebilehe tegemine ja UX

Iga veebiprojekti juures on tähtis mõista, mis on üldse projekti eesmärk ja mida külastajad lehelt ootavad. Tuleb mõelda sellele, kuidas otsitakse informatsiooni, kuidas loetakse teksti ja millise ülesehituse ning struktuuri juures on veebilehe külastamise kogemus meeldivaim jne. Kui küsida, et miks on hea kasutajakogemus nii tähtis, siis ilmselt kõige lihtsam seletus on, et hea UX hoiab külastajaid sinu veebilehel ja paneb nad sooritama oste. Halb UX paneb külastajad aga lahkuma ning konkurentide lehtedele minema.

Veebilehe tegemise juures algab kogu protsess eeltöö ning informatsiooni kogumisega. Sellest etapist algab ka kasutajakogemuse peale mõtlemine ning see kestab tegelikult terve projekti jooksul. Kasutajakogemuse loomine on pidev protsess.

 

Milline on hea veebilehe UX?

Ausalt öeldes ei ole sellele küsimusele ühest vastust. Tegelikult tähendab kasutajakogemus iga inimese jaoks midagi erinevat. Et rohkem teada saada on kõige parem reaalsete kasutajate ja klientide käest tagasisidet küsida. Sinu kliendid ja kasutajad õpetavad sind – kuula, jälgi ja küsi neilt arvamust.

 

Kasutajakogemuse prototüüp – veebilehe tegemine

Läbimõeldud kasutakogemus on eduka veebiprojekti alus. Ennem kui hakata lehte disainima, fonte valima ja näiteks erinevaid värve katsetama on mõistlik luua niiöelda kasutajakogemuse prototüüp. See aitab luua ja planeerida kogu lehe tervikmuljet.

___

Wise Digital on digiagentuur mis tegeleb veebilahenduste (kodulehe, e-poe, veebirakenduse, portaali, veebilehe tegemine) ning mobiilirakenduste (iOS & Androidi äppide) loomisega. Esimene konsultatsioon kus selgitame välja vajadused ning töö maksumuse on täiesti tasuta. Võtke ühendust.